Matka 2-letniego chłopca, który został potrącony na przejściu dla pieszych w Wągrowcu, została oficjalnie oskarżona o narażenie swojego dziecka na utratę życia lub poważne zdrowotne komplikacje z powodu braku odpowiedniej opieki nad nim. Informację tę przekazał asp. Dominik Zieliński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Wypadek miał miejsce w piątkowy poranek, gdy maluch przekraczał ulicę Wągrowiec na przejściu dla pieszych. Został uderzony przez samochód prowadzony przez 71-letniego kierowcę, który po incydencie oddalił się z miejsca zdarzenia, nie będąc pod wpływem alkoholu. Na szczęście, mimo szoku i lekkich obrażeń, stan zdrowia dziecka nie był zagrożony.

Asp. Dominik Zieliński informował, że funkcjonariusze przeprowadzili czynności procesowe z matką chłopca w sobotni poranek. Po zebraniu wszystkich dowodów, kobietę wezwano do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. W wyniku tych działań, przedstawiono jej oskarżenie zgodnie z art. 160 par. 2 Kodeksu Karnego dotyczące niewłaściwego sprawowania opieki nad dzieckiem i narażenia go na poważne ryzyko.

Rzecznik prasowy dodał również, że zebrane dowody zostaną przekazane do sądu przez prokuraturę. Jeśli zostanie uznana za winną, matka chłopca może spędzić w więzieniu nawet do 5 lat.