Kilkanaście godzin temu w Wągrowcu zatrzymano kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 53-letni mężczyzna prowadził samochód osobowy z 2,5 promilami alkoholu w organizmie. Kierowca nie był w samochodzie sam. Co więcej, nie był to pierwszy raz, gdy policja przyłapała go pijanego za kierownicą.

Nietrzeźwy styl jazdy widoczny z daleka

Przyznamy szczerze, że balibyśmy zapytać się jakiegokolwiek policjanta o to, czy ma jeszcze jakąś wiarę w polskich kierowców. Liczba wypadków i wykroczeń spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców jest tak duża, że temat ten od lat nie schodzi z nagłówków. A to przecież zaledwie wierzchołek tego, z czym do czynienia mają policjanci na co dzień. Przykre doświadczenia z pewnością wyostrzają instynkt policjantów z drogówki. Dzięki temu potrafią oni dostrzec kierowców z nieczystym sumieniem już z daleka. Tak było i tym razem. Funkcjonariusze patrolujący ulice Wągrowca dostrzegli w oddali samochód osobowy poruszający się w podejrzany sposób. Tak zwany nietrzeźwy styl jazdy zaalarmował policjantów, którzy nie zwlekali dłużej z zatrzymaniem kierowcy.

Pijacka sielanka w samochodzie

Przeczucie policjantów okazało się słuszne. I chociaż kierowca podejrzanego golfa posłusznie zatrzymał się do kontroli, nie można go było puścić dalej. 53-letni mężczyzna był po prostu pijany, co tu dużo mówić. 2,5 promila alkoholu w organizmie uniemożliwiało mu prawidłową jazdę. Obok kierowcy siedziała jego partnerka, która miała w organizmie prawie 3 promile. Kompletnie znieczuleni alkoholem pasażerowie pewnie ani chwili nie zastanawiali się nad tym, jak wielkie stanowią zagrożenie na drodze. Warto zaznaczyć, że 53-latek już wcześniej otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów. Powód jest jasny — prowadzenie pod wpływem. Teraz konieczne będzie sięgnięcie po surowszą karę. Zgodnie z prawem mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Pozostaje pytanie, czy tego typu ludzi da się w jakiś sposób zniechęcić do prowadzenia pojazdów? Statystyki pokazują, że jest z tym duży problem.

Przeczytaj też: https://infopruszkow.pl/pijany-kierowca-nie-zatrzymal-sie-do-kontroli-drogowej/.