Podczas ostatniej burzy doszło w Wągrowcu do poważnego zdarzenia. Piorun uderzył w dom znajdujący się na terenie miasta. Nie byłoby żadnego problemu, gdyby nie fakt, że wyładowanie elektryczne doprowadziło do powstania pożaru. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak warto na zapas pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania lub domu.

Szybka akcja gaśnicza

Mieszkańcy Wągrowca doskonale zdawali sobie z nadchodzącej burzy, gdyż ostrzeżenia wysłano do Polaków z różnych regionów kraju. Koniec końców burza w mieście nie była bardzo niebezpieczna, ale pech ciał, że piorun uderzył w jeden z wągrowieckich domów. Tym sposobem doszło do pożaru, który na szczęście szybko został dostrzeżony przez mieszkańców domu. Ogień pojawił się na poddaszu i tylko szybka reakcja ocaliła rodzinę przed tragedią i dużymi stratami.

Straż pożarna zjawiła się na miejscu niemal natychmiast, a z ogniem szybko się uporano. Rodzina rozsądnie wyszła na zewnątrz budynku jeszcze przed przyjazdem straży. Poddasze uległo zniszczeniu w wyniku pożaru, konieczne było również wykonanie prowizorycznych zabezpieczeń przed deszczem, ale sprawa naprawdę nie skończyła się źle.

Zabezpiecz się przed wyładowaniami atmosferycznymi

Meteorolodzy wskazują, że burze będą nam towarzyszyć coraz częściej, w tym również często w towarzystwie ekstremalnej pogody. W związku z tym warto w miarę możliwości zabezpieczyć się na przyszłość, chroniąc siebie i swój dobytek. Eksperci zalecają przede wszystkim odłączanie sprzętów elektronicznych na czas burzy. Obecnie jednak jest ich w domu tyle, że łatwo o czymś zapomnieć. W przypadku trudno dostępnych gniazdek warto zainwestować w listwy antyprzepięciowe. Jeśli burze występują wokół Waszego domu często, a pioruny uderzają blisko, dobrze jest zainstalować również instalację odgromową, potocznie nazywaną piorunochronem.

A jeśli macie za sobą kosztowny remont, można pomyśleć również o ubezpieczeniu domu od nagłych wypadków. Z pewnością podniesie to również Wasz komfort psychiczny. W każdym razie warto wiedzieć, że istnieją sposoby na zwiększenie swojego bezpieczeństwa w domu. Od Was zależy, z jakich pomysłów skorzystacie.