20 lutego, we wtorek, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Sytuacja miała miejsce w podziemnym pomieszczeniu usytuowanym przy ulicy Kcyńskiej w mieście Wągrowiec, konkretnie w kotłowni.

Gdy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce, zastali scenę silnie zadymioną, co znacznie utrudniło im działania. Podczas dokładnego rozpoznania terenu i sytuacji, osoba kierująca akcją ratunkową potwierdziła szczęśliwie, że w obszarze dotkniętym pożarem nie znajduje się żadna poszkodowana osoba.

Następnie strażacy skoncentrowali swoje działania na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia i zaprowadzeniu roty do środka pomieszczenia, aby doszukać się źródła ognia. Po przeszukaniu kotłowni wykryto, że źródłem pożaru były palące się kartony i doniczki – jak informuje oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu, Piotr Kaczmarek.

Po ugaszeniu pożaru i opanowaniu sytuacji, strażacy przystąpili do wietrzenia pomieszczenia oraz sprawdzenia go za pomocą kamery termowizyjnej. Na szczęście, urządzenie nie wykazało żadnych niebezpieczeństw.