Wczorajszy dzień, 15 lutego, przyniósł niepokojące wiadomości z miasteczka Skoki. W godzinach popołudniowych dyżurny Straży Pożarnej z Wągrowca otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu na ulicy Wągrowieckiej. Niezwłocznie skierowano tam odpowiednie jednostki ratownicze.

Wkrótce okazało się, że sytuacja jest bardziej poważna niż wynikało to z pierwszego zgłoszenia – doszło do kolizji kilku pojazdów osobowych. W rezultacie, stanowisko kierowania komendantury powiatowej wysłało do miejsca zdarzenia dodatkowe siły i środki.

Na miejscu, strażacy natychmiast rozpoczęli działania ratunkowe czekając na przyjazd wykwalifikowanego personelu medycznego. Ograniczyli też ruch w miejscu wypadku do systemu wahadłowego – tak relacjonowali wydarzenia strażacy biorący udział w akcji.

Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o przewiezieniu jednej z poszkodowanych osób do szpitala, druga osoba odmówiła jednak hospitalizacji. Bieżące sprawy wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi policja.

Po przeprowadzeniu szczegółowych oględzin miejsca zdarzenia strażacy wzięli na siebie zadanie uprzątnięcia miejsca wypadku. Usunęli z drogi oraz chodnika wszelkie elementy stanowiące potencjalne zagrożenie, przywracając tym samym normalny ruch zarówno dla pieszych jak i pojazdów.