Miniony piątek, 20 października, utkwił w pamięci mieszkańców Budzynia. Tego dnia, około godziny 20.45, na osiedlu Kwiatowym wybuchł pożar w jednej z piwnic lokalnych budynków. Służby ratownicze otrzymały natychmiastowe wezwanie i prędko ruszyły na miejsce zdarzenia.

Strażacy, którzy pierwszy przybyli na miejsce, zidentyfikowali miejsce zagrożenia jako kotłownię. Ich reakcja była natychmiastowa i skoordynowana. Wprowadzili do wnętrza płonącego budynku drużynę z liną gaśniczą, dokładnie przeszukując każdy zakątek pomieszczenia. Oprócz tego, zajęli się oddymianiem budynku oraz wyniesieniem nadpalonych elementów. Dodatkowo udzielili niezbędnej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku tego tragicznego zdarzenia.

Pożar spowodował poważne konsekwencje zdrowotne dla dwóch osób, które musiały zostać przewiezione do szpitala w celu dalszego leczenia.

Na miejscu zdarzenia przez ponad dwie godziny pracowały zespoły straży pożarnej z Chodzieży, Budzynia i Wyszyn. Oprócz nich, interweniowało także pogotowie energetyczne, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Wszyscy wspólnymi siłami stawiali czoła zagrożeniu, dążąc do jak najszybszego zakończenia akcji ratunkowej.