38-letni mężczyzna został oskarżony o znęcanie się i nieudaną próbę zabójstwa 39-letniej kobiety z Wągrowca. Incydent, który miał miejsce w piątkowy wieczór, niemal zakończył życie tej kobiety. W przypadku skazania, sprawcy może grozić nawet 30 lat pozbawienia wolności.

Podczas piątkowej nocy, około godziny 22:30, na numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny. Informował on o kobiecie, którą znalazł pobitą na trawniku w parku miejskim blisko plaży. Ofiara była nieprzytomna i miała ewidentne uszkodzenia głowy.

Na miejsce incydentu natychmiast wysłano karetkę pogotowia. Kobieta natychmiast została przewieziona do szpitala, a jej stan zdrowia określono jako poważny. Jej ciało było silnie wychłodzone, a temperatura ciała spadła o kilka stopni. Ze względu na powagę obrażeń zdecydowano o przeniesieniu jej na oddział neurochirurgii w szpitalu w Pile. Wyjaśnił to aspirant Dominik Zieliński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Śledczy, którzy zajmowali się sprawą, ustalili, że obrażenia kobiety były rezultatem brutalnego pobicia. Najbardziej prawdopodobnym sprawcą był mężczyzna, który spędził z nią ten wieczór w pobliskim klubie.