Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wągrowcu ogłasza, że wspólnie z urzędem miejskim oraz firmą REMONDIS Sanitech przystępują do zbiórki niektórych rodzajów odpadów. Wybrane dni zostały ustalone na realizację tego zadania, a pierwszy z nich przypada na 8 września.

Tego dnia planowana jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Należy jednak podkreślić, że nie będą one obejmować takich odpadów jak urządzenia elektroniczne (w tym telewizory, radia i pralki), ceramika łazienkowa (brodziki, wanny, kabiny prysznicowe) czy opony samochodowe. Jeżeli jakiś mieszkaniec chce skorzystać z możliwości pozbycia się swoich odpadów wielkogabarytowych, powinien wystawić je na zewnątrz dnia poprzedzającego zbiórkę lub najpóźniej do godziny 7:00 w dniu zbiórki. Odpady powinny być umieszczone w miejscu przy śmietnikach, gdzie zwykle umieszcza się resztę odpadów.

Kierownictwo Spółdzielni Mieszkaniowej w Wągrowcu apeluje także o przestrzeganie zasad i nie wystawianie odpadów wielkogabarytowych poza ustalonymi terminami. Wszystkie tereny są stale monitorowane, a wszelkie naruszenia mogą podlegać sankcjom.