Niezwykle kuriozalna sytuacja miała miejsce w małym mieście Wągrowiec, położonym w województwie wielkopolskim. Funkcjonariusze miejscowej policji otrzymali dość nietypowe zgłoszenie i natychmiast skierowali się pod wyznaczony adres, gdzie ich czekało spore zaskoczenie – jednym ze sprawców okazał się być mężczyzna, którego poszukiwały służby porządkowe.

Całe wydarzenie rozegrało się we wtorek, 22 sierpnia, około godziny 18:00. W centrali numeru alarmowego 112 zadzwoniła osoba, która zgłosiła incydent dotyczący niewłaściwego postępowania osób publicznych.

– Za pośrednictwem WCPR dowiedzieliśmy się od świadka, że dwaj mężczyźni i dwie kobiety piją alkohol na deptaku obok poczty w Wągrowcu i załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na działce kamienicy położonej w pobliżu, pomimo sprzeciwu mieszkańców – relacjonuje asp. Dominik Zieliński, rzecznik prasowy KPP w Wągrowcu.

Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że to 39-letnia kobieta była sprawczynią nieobyczajnego występku. Jak wyjaśnia asp. Zieliński: „- Kobieta bez żadnej zawahania oddawała mocz na widoku mieszkańców kamienicy, w tym także dzieci bawiących się na podwórku.” Dla tego czynu 39-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Jednak to nie koniec historii. Wśród osób przebywających z kobietą był również 51-letni mężczyzna, który okazał się być poszukiwanym przez policję. Miał on do odbycia karę aresztu wynoszącą 10 i 11 dni. Został natychmiast aresztowany i przekazany do odpowiedniego zakładu karnego.