Chcesz, by Twoje dziecko zaszczepiło się przeciwko Covid-19? W punkcie szczepień przy ulicy Bobrownickiej 3 w Wągrowcu od niedawna obowiązują specjalne godziny szczepień dla dzieci w wieku 12-15 lat. Skąd takie wyróżnienie i dlaczego warto z niego skorzystać? Zapraszamy do czytania.

Szczepienia osób od 12 do 15 roku życia — konieczna zgoda lekarza

Szczepienia osób niepełnoletnich wyglądają nieco inaczej niż w przypadku osób dorosłych. Dziecko w wieku od 12 do 15 lat musi zjawić się w punkcie szczepień z rodzicem. Dodatkowo potrzebna jest także zgoda lekarza, który również jest obecny przy szczepieniu.

W celu utrzymania odpowiedniego porządku i dobrej organizacji, w punkcie szczepień przy ulicy Bobrownickiej 3 w Wągrowcu obowiązują określone godziny szczepień. Młodzież w wieku od 12 do 15 lat może szczepić się między 9 a 12. Na szczepienie dzieci przychodzą z pisemną zgodą oraz z osobą towarzyszącą — rodzicem lub prawnym opiekunem.

Jeśli nie możesz zjawić się na szczepienie z dzieckiem w określonym wyżej terminie, skorzystaj z możliwości rejestracji w punkcie szczepień. Wtedy możliwe jest umówienie dziecka na szczepienie w godzinach popołudniowych.