Wągrowiec, podobnie jak co roku w okolicach końca lipca, stał się miejscem spotkania dla osób czerpiących radość z amatorskiej rywalizacji sportowej. To dzięki zaproszeniu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego, setki miłośników różnorodnych dyscyplin sportowych po raz kolejny zaszczyciły swoją obecnością wydarzenie o nazwie „Wągrowiec Aktywny Nocą”. Na terenie obiektów sportowych OSiRu odbywały się zacięte zmagania w takich turniejach jak piłka nożna, siatkówka plażowa, tenis ziemny czy szachy.

Sobotni wieczór 27 lipca był momentem kulminacyjnym owego wydarzenia. Wtedy to na trasie biegu o długości 12 kilometrów, nazywanym Nocną Dwunastką, stawiło się ponad 100 uczestników. Najlepszy okazał się miejscowy triathlonista Piotr Klupczyński, który pokonał trudną trasę w imponującym czasie 43 minut i 48 sekund.

Na podium stanęli również Norbert Zodrow z klubu PCH-Run Rataje, który zdobył drugie miejsce, oraz Maciej Kaminik ze Sport Team Skoki, który uplasował się na trzecim stopniu. Co ciekawe, szóste miejsce w rywalizacji Open zajął przedstawiciel płci pięknej – Natalia Kokot z klubu Rogozińscy pasjonaci biegania. Kokot pokonała trasę biegu w czasie 50 minut i 39 sekund. Na podium wśród pań stanęły także Magdalena Przesławska reprezentująca PCH-Run Wągrowiec (drugie miejsce) oraz Daria Jarysz z Parkowej (trzecie miejsce).