Budżet Obywatelski to fantastyczna inicjatywa miejska, w której każdy może zgłosić swój pomysł. Z pieniędzy miasta sfinansuje się najlepsze pomysły mieszkańców, czyli takie, które otrzymają najwięcej głosów. W tym roku nabór zgłoszeń z pomysłami został już zakończony, ale wkrótce rozpocznie się głosowanie. Dowiedz się, jakie pomysły mogą zostać zrealizowane w 2022 roku!

Mieszkańcy Wągrowca chcą modernizacji placów zabaw dla dzieci

Przeglądając listę pomysłów na inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego, nie sposób nie zauważyć, że znakomita większość dotyczy lokalnych placów zabaw. W sumie zgłoszono 7 projektów, które obecnie są na etapie weryfikacji. Urzędnicy sprawdzają, że zgłoszone pomysły są możliwe do realizacji. W następnym etapie, który rozpocznie się już 24 sierpnia, rozpocznie się głosowanie. Wśród zgłoszeń znajdziemy między innymi poniższe pomysły.

  • Projekt budowy Zielonych Przystanków dla miasta.
  • Propozycję budowy oświetlenia ulicznego na Osiedlu Osada 1 w Wągrowcu.
  • Książkomat przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu.
  • Odnowienie placów zabaw dla dzieci przy ulicach: Mikołajczyka i Boya-Żeleńskiego.

Pozostałe pomysły dotyczą placów zabaw, a dokładniej modernizacji już istniejących placów zabaw dla dzieci. Dzięki głosowaniu mieszkańcy Wągrowca mają realny wpływ na to, jaka inwestycja zakończy się realizacją. Trochę szkoda, że zgłoszono zaledwie 7 pomysłów. Wągrowiec nie jest może dużym miastem, ale z pewnością znalazłoby się jeszcze więcej pomysłów na modernizację okolic.

Zwycięski projekt na rok 2021, kiedy realizacja?

W zeszłym roku mieszkańcy Wągrowca wybrali projekt o nazwie: Budowa Skateparku. Stary skatepark zamknięto w 2010 roku z powodu zużycia obecnych tam sprzętów. Miejsce nie było bezpieczne dla dzieci i młodzieży. Mieszkańcy poparli pomysł budowy nowego skateparku, który powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.

Trudno powiedzieć, czy prace nad budową skateparku rozpoczną się jeszcze w tym roku. Wiadomo jedynie, że inwestycja zostanie zrealizowana już niedługo. Nowy skatepark uświetni okolice w Parku 600-lecia. Obecnie miasto czeka na uzyskanie pozwolenia na realizację budowy.

Zachęcamy do głosowania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim, bo dzięki temu mieszkańcy mają realny wpływ na rozwój Wągrowca.