Podróże komunikacją miejską do pracy mogą być uciążliwe, zwłaszcza w większych miastach, gdzie liczba podróżnych jest duża. Czasami jednak poziom dyskomfortu przekracza wszelkie granice i tak jest w przypadku szynobusów kursujących na linii Wągrowiec-Poznań. Sprawę poruszył portal Nasze Miasto po otrzymaniu wiadomości od jednego z pasażerów. Czy Koleje Wielkopolskie wezmą pod uwagę opinie podróżujących? Przedstawiciel spółki zabrał głos w sprawie.

Zatłoczony transport publiczny

Jeden z mieszkańców Wągrowca głośno powiedział o tym, o czym wielu użytkowników transportu publicznego myśli każdego dnia. Mężczyzna napisał do redakcji portalu Nasze Miasto, informując o potwornie uciążliwym ścisku w szynobusach popularnej linii Wągrowiec-Poznań. Dla osób, które zmagają się z takim ściskiem każdego dnia, zatłoczona komunikacja jest prawdziwym problemem. A przecież w obecnych czasach wszystkim powinno zależeć na tym, by transport publiczny był popularniejszy od prywatnego, gdyż jest to ekologiczne. Tymczasem zatłoczony transport publiczny zniechęca do regularnych podróży.

Koleje Wielkopolskie ulepszają tabor

Wbrew pozorom Koleje Wielkopolskie nie są głuche na skargi mieszkańców. W odpowiedzi na stale zwiększającą się liczbę podróżnych sprowadzono nowe, większe szynobusy, które kursują od 2021 roku. Przedstawiciel spółki tłumaczy, że Koleje Wielkopolskie starają się stale ulepszać swoją ofertę, ale ich głównym celem jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym. Jeśli więc wśród pasażerów szynobusów są osoby, którym zależy na częstszym kursowaniu linii przyspieszonych, to na razie nie jest to możliwe. Warto jednak kierować swoje spostrzeżenia bezpośrednio na skrzynkę mailową Kolei Wielkopolskich. Im więcej osób zgłosi swoje pomysły, tym większa szansa na konkretną odpowiedź spółki. Transport publiczny w Polsce stale się rozwija, jednak wszystkie zmiany wymagają cierpliwości.